Cinsel yaşamda düzenliliğin önemi

Cinsel yaşamda düzenliliğin önemi
15 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 262 kez okundu.

İşte düzenli cinsel hayatın faydaları:

1. Kalp ve damar sağlığında etkili

Düzenli seks hayatı olanlar kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor. Erkekler üzerinde yapılan bir araştırmaya göre haftada en az 3 kez seks yapanların kalp krizine yakalanma riski daha az ve seks yapanlara göre oldukça düşük.

2. Uykusuzluğu önler

Cinsel ilişki sırasında salgılanan mutluluk hormonunun da etkisiyle kaslar gevşer ve daha kaliteli bir uyku için zemin hazırlanır. Cinsel ilişki sonrası daha kolay uyuyabilir ve uyku sorunlarından kurtulabilirsiniz.

3. Gençleşme sağlar

Düzenli cinsellik ile daha genç kalacağınızı biliyor musunuz? Düzenli cinsel ilişki sayesinde cildiniz daha güzel ve parlak olur, yaşlanma etkileri yavaşlar.

4. Formda kalmayı sağlar

Rutin seks hayatı kas sistemini etkili bir şekilde çalıştırarak vücudun forma girmesine katkı sağlar. Egzersiz işlevi gören seks aynı zamanda kalori yakmada da etkili.

5. Adet sancılarını giderir ve adet döngüsünü düzene sokar

Seks hayatı rutin hale gelmiş kadınların adet sancılarının azaldığı ve adet döngülerinin daha düzenli olduğu uzmanlarca yapılan araştırmalarla kanıtlanmış.

6. Psikolojiyi olumlu etkiler

Seks hayatı düzenli olan çiftlerin psikolojik olarak daha mutlu ve keyifli bir yaşamları olduğu saptanmış. Ayrıca düzenli seks yapan çiftlerin daha az iletişim sorunu yaşadığı ve sorunlarını daha kolay çözebildikleri de araştırmalarla kanıtlanmış.

7. Kendinizi sevmenizi sağlar

Tatmin edici ve mutlu bir şekilde sürdürülen düzenli seks hayatı kişilerin kendilerine olan güvenlerini artırarak kendilerini daha çok sevmelerine katkı sağlar.

8. Kemikleri güçlü hale getirir

Rutin seks ile birlikte salgılanan testosteron hormonu kemikleri güçlendirerek daha sağlıklı kas ve iskelet sistemine sahip olmayı sağlar.

9. Ağrıları dindirir

Orgazm sırasında salgılanan endorfin hormonu var olan ağrıları gidermede etkili. Düzenli seks ile ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

10. Bağışıklık sistemi üzerinde etkili

Haftada en az 2 kez seks yapanların bağışıklık sistemi %30 daha güçlü. Siz de düzenli seks yaparak bağışıklık sisteminizi daha güçlü hale getirebilirsiniz.

Kaynak: Nasıl Kolay

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git