Vaybe.NET

Makyaj Teknikleri

376

Bir bayanım makyajda ki en büyük amacı yüzünde bulunan kusurları gidermek ve karşısında ki insanlara güzel gözükmektir. Eğer iyi bir makyaj yapmak istiyorsanız bazı hilelere başvurmanız gerekiyor. Ben hile sevmem, doğal makyaj yaparım derseniz yanlış düşündüğünüzü söyleyelim. Çünkü makyaj başlı başına bir hiledir. Amacımız sizlerin daha güzel görünmenize yardımcı olacak olan makyaj hileleri hakkında detaylı açıklamalar yapmaktır. Yapacağınız hileyi dikkatli bir şekilde nasıl yapacağınızı ve ne gibi bir duruma fayda olacağını detaylı bir şekilde paylaşacağız. Sizin de vereceğimiz bilgiler arasında size uygun olanı bularak rahatça makyaj yapmanızı sağlayabilmeyi umuyoruz.

Özellikle yüz bölgenizde bulunan fazla kilolardan sıkıldıysanız ve bu görüntünüz hoşunuza gitmiyorsa birkaç makyaj hilesi ile bu durumdan kurtulabilirsiniz. Bu hile için size gerekli olan makyaj malzemesi fondöten’dir. Kilolarınızı gizlemek için kullanmanız gereken 2 adet fondöten vardır. Bunları gerekli şekillerde kullanmanız çok önemlidir. İkisini de kullanarak yüzünüze gölgeleme yöntemi ile zayıflık kazandıracaksınız. Alacağınız fondötenlerin ilki cildinizle aynı tona sahip olabilir ikincisi ise bir ton daha koyu olmalıdır. Farklı bir ihtiyacınız olmayacaktır.

Elmacık Kemikleri

Elmacık kemikleri kadınların güzelliklerini ön plana çıkarmak için makyajları esnasında dikkat ettikleri bölgelerin başında gelir. Yüz hatlarınız yuvarlak bir görünüme sahipse ve siz elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız bu yazıyı dikkatlice okuyun. Yüzü zayıf gösterme konusunda anlattığımız uygulamayı yaptıktan sonra elmacık kemiklerinizin olduğu bölgeye terracotta uygulaması yapmalısınız. Bu sayede elmacık kemikleriniz küçük bir makyaj hilesi ile ortaya çıkmış olacaktır. Bu da daha güzel bir

Daha Dolgun Dudaklar

Fondöten yardımı ile zayıf bir yüze sahip olduğunuz, terracotta yardımı ile elmacık kemiklerinizi ortaya çıkardınız şimdi yapmanız gereken dudaklarınızı ön plana çıkarmak olacaktır. Dolgun dudaklara sahip olmak her bayanın hayalidir. Ancak herkes doğuştan şanslı olmuyor. Onun için biraz makyaj hilesi kullanmalısınız. Yapmanız gereken dudak çizginiz boyunca kalemle bir çizgi oluşturmak olacaktır. Hafif dışında olduğuna dikkat edin. Renk tonu olarak krem rengini tercih etmeniz doğru bir karar olacaktır. Ardından lip gloos ile dudaklarınıza dolgunluk katmaya başlayın. Açık ve parlak tonları tercih etmeniz gerektiğini unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.