Vaybe.NET

Mayanın Cilde Faydaları

215

Maya maskesi; son zamanların en favori maske türlerinden biri olan maya maskesi kuru yada tam tersi aşırı yağlı ciltlerde harika sonuçlar göstermektedir. Yapımı kadar cilde uygulanışı da kolay olan maya maskesi ile harika sonuçlar elde etmeniz mümkün.

Cildi onaran, yenileyen, nemlendiren, yağ dengesini sağlayan, ölü dericiyi ciltten atan, bakterileri ve siyah noktaları yok eden maya maskesi içeriği bulunan vitamin ve mineraller bakımından çok zengindir, buda cildi besleyerek kırışıklıkların azalmasını ve yok olmasını sağlamaktadır. Maya maskesini ayrıca cilt hastalıklarında, egzaman, deride dökülme, kabarma ve pullanma sorunlarını azaltığı yada yok ettiği için tedaviye destek olmak içinde sık sık kullanılır.

Maya Maskesinin Cilde Faydaları

İçerik bakımından zengin olan maya maskesi her cilt tipine fayda sağladığı bilinmektedir. Özellikle kuru cilt tipine sahipseniz ve cildiniz çok kuru ayrıca kabarmalar ve pul pul dökülmeler varsa bu maskeyi mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Sadece kuru cilt tipine sahip bireylerde değil, yağlı cilt yapısına sahip kişilerde kullanabilir. Yağlı cildiniz çok parlıyor ve sivilcelere sebep oluyorsa maya maskesi ile hem yağ oranını dengeleyecek hemde sivilcelerden kurtulun. Maya maskesinin faydaları sıralamak gerekirse;

Maya Maskesi

  • Cildin yağ oranını dengeler
  • Cildi besler
  • Kırışıklıkları yok eder
  • Sivilce ve akne oluşumunu durdurur
  • Ölü hücreleri deriden uzaklaştırır
  • Egzama ve cilt tedavisinde destekleyicidir
  • Yaşlanma etkilerini geçiktirir
  • Kırışıklıkları ve cilt lekelerini yok eder.

Yaş mayad

B1 Vitamini: Yaşlanma karşıtı krem ve maskelerde kesinlikle B1 Vitamini bulunmaktadır. Kırışıklıkları yok ederken cildi besleyerek cilt lekelerini ve güneş yanıklarını yok etmektedir.

B2 Vitamini: Bu vitaminin cilt hücrelerini yenileyerek kısa sürede cildin toplarlanmasını ve kendini yenilemesini sağlamaktadır. Dermatit ve egzama tedavisinde B2 vitamini kullanılan kremlerin içerisinde bulunmaktadır.

B3 Vitamini: Yaş mayada bulunun bir diğer vitamin ise B3 Vitaminidir. B3 Vitamini sadece cilde değil saç bakımında da çok etkilidir. Maya maskesi uyguladığınızda B3 vitaminleri cildinizde sivilce oluşumunu yok ederken daha önceden olan ve iz bırakan sivilcelerinde yok olmasını sağlayacaktır. Ayrıca sivilceye neden olan yağlı cildin yağ oranını dengeleyerek daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmanızı sağlayacaktır.

B6  Vitamini:Eğer cildinizde B6 vitamini eksikliği varsa bu cilt kuruluğuna sebep olacaktır.  Kuruyan cilt ise aynı çöller gibi çatlamaya ve pullu bir görüntüye sebep olur. Maya maskesi düzenli kullanıldığında kuruluk ortadan kalkar ve cildiniz kısa sürede canlanır.

Folik Asit: Antioksidan etkisi bulunan folik asit cilt üzerinde bulunan bakterileri yok eder, ayrıca cilt temizlenmesini sağlar. Düzenli kullanıldığında daha canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

Potasyum: Potasyum eksikliğinin ilk belirtisi arasında cilt kuruluğu ve pullanma görülür. Bu daha kırışıklıkların oluşmasına cildin erken yaşlanmasına neden olur. Potasyum cildi nemlendirerek cilt kuruluğunu yok eder. Yaşlanma etkilerini yok eden Potasyum maya maskesinde yüksek oranda bulunmaktadır.

Maya Maskesi İle Cilt Bakımı

Maya Maskesi Tarifleri

Maya maskesi sivilce için uygulayabileceğiniz gibi maya maskesi tarifiile cilt bakımı yapabilir yumuşacık ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Sizler için denenmiş etki 4 adet maya maskesi tarifi paylaşmak istiyorum. Cilt tipinize uygun olan maskeyi denemez yeterlidir.

a bulunan vitamin, mineral ve bunların cilde faydalarını sıralamak gerekirse;

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.