Vaybe.NET

Saç Bakım Önerileri

346
Saç Bakım Önerileri

Mevsim geçişlerinde saçlara bakım yapmanız kuruyan ve hacmini kaybeden saçlarınızın daha parlak ve canlı olmasını sağlar. İşte evde doğal yöntemlerle uygulayabileceğiniz bakım önerileri…

Değişen nem oranı, kuru hava ve yağmur gibi mevsimsel etkiler kışın saçlarda dökülme, kuruma ya da kepek problemi gibi istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Saçlara, özellikle mevsim geçişlerinde bakım yapmak bu açıdan çok önemlidir. Peki, kıştan bahara geçtiğimiz şu günlerde daha sağlıklı saçlar için neler yapılabilir? İşte size birkaç bakım önerisi!

Zeytinyağı, kışın kuruyan saçları nemlendirerek bahara hazırlayan en önemli doğal ürünlerden biridir. Zeytinyağını saça uygulamak için, banyodan önce saçınızın diplerinden uçlarına doğru masaj yaparak sürmeniz yeterlidir. Bu şekilde saçlarınızın her kısmının zeytinyağı ile temas ettiğinden emin olduktan sonra, yarım saat kadar saçınızı bone ile sararak bekleyin. Saçlarınızı yıkayın ve ılık su ile durulayın. Yumuşak bir havlu ile yavaş hareketlerle kurulayın. Bu aşamada, saç kurutma makinesi kullanmamaya özen gösterin. Saç kurutma makinesi, saçınızdaki nemi azaltacaktır.

Saçlarınıza evde kolayca uygulayabileceğiniz bir diğer maske de yoğurt maskesi. Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan; yarım bardak yoğurt, birer çay kaşığı elma sirkesi ve bal. Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra oluşan maskeyi saç diplerine ve uçlarına masaj yaparak uygulayın. 20 dakika kadar bekledikten sonra yine ılık suyla durulayın. Bu maske elma sirkesinin canlandırıcı etkisiyle saçınıza daha parlak bir görünüm de sağlayacaktır.

Saçlarınız için bir başka maske önerisi de bal ve yumurta ile hazırlanan bir maske. Bunun için, 2 adet yumurtanın sarısını 1,5 tatlı kaşığı bal ile karıştırıp saç diplerinize ve saçların uç kısımlarına sürün. Yarım saat kadar bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.