Vaybe.NET

Şekerli Limon Maskesi

188

Güzelliğimize gölge düşüren en büyük düşmanımızdır siyah noktalar ve sivilceler. Yüz hatlarımızı kusurlu gösterir ve insanlarda özgüven problemine yok açar. Oysaki sivilcelerimizden kurtulmak bu kadar kolayken. Sizlere 2 kolay sivilce kurutma yöntemi anlatmak istiyorum.

İlk olarak diş macunları. Gece yatmadan önce sadece iltihaplı sivilce bölgesine sürmüş olduğunuz diş macununu sabah soğuk su ile temizleyiniz, sivilcenizin nasıl küçüldüğüne inanamayacaksınız. Ancak size tek uyarım bunu uçuklu yaralar üzerinde denemeyiniz.

İkinci olarak  şekerli limon maskesinden bahsetmek istiyorum, bu kolay maskenin sonuçlarına inanamayacaksınız. Hem de kozmetik ürünlerine ödediğiniz onca parayı harcamadan.

 

Bu maske için gerekli malzemeler:

  • Yarım limon
  • 1 yemek kaşığı şeker

Hazırlanışı ve kullanımı:

Karıştırma kabuna limonun suyun sıkınız, üzerine 1 yemek kaşığı şekeri ilave ediniz ve bu şeker eriyene ve homojen bir kıvama gelene kadar karıştıralım.  Oluşan bu şekerli maddenin saçlarıma değmemesi için lütfen sıkıca toplayalım ya da bir bone ile saçlarımızı kapatalım. Ayrıca akışkan bir karışım olduğun için akmaması adına bir havlu kullanalım. Bu karışımı 15dk yüzümüzde beklettikten sonra yüzümüzü soğuk su yardımı ile yıkayalım. Yıkandıktan sonra oluşacak ipeksi dokuya inanamayacaksınız.

Şekerli Limon Maskesinin yararları:

Limon antiseptik özelliğe sahip olduğu için mikroplardan cildi korur ve fazla miktarda olan yagı emdiği için, cildin yağ dengesini sağlar. Şeker ise pütürlü yapısı nedeniyle cildimize yayarken yaptığımız hafif masajlarda yüzümüzde pilling etkisi yapmaktadır, bu da cildimizdeki ölü derinin atılmasını, ve matlaşmanın giderilmesi sağlayarak cildin daha parlak bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bu maskeyi haftada bir kez yapmanızı tavsiye ediyorum. Maske uygulamasından sonra mutlaka cildimize zeytinyağı özlü nemlendirici krem uygulamalıyız.

Etiketler: