Vaybe.NET

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

292

İnsan vücudun da belli oranda yağ bulunur, bu yağ vücudumu işlevini devam ettirmesi için gereklidir. Cildimizde bulunan yağ oranın dengeli olması bizim için çok önemlidir cildimizde bulunun yağlanmanın fazla olması aslında cildimiz kırışmasını önler yaşlanmayı geçiktirir, ama yağlı ciltler sivilce, gözenek proplemleri ve ciltlerinin cabuk kirlenmesinden dolayı genel olarak cilt enfeksiyonları karşı hassastır.

Yağlı ciltler atmosferde bulunan kirli havadaki tozları ve pislikleri ciltlerine gelmesini engeleyemezler, bu sebepten dolayı yağlı bir cilt yapısına sahipseniz mümkün oldukça cildinizi temiz tutmalı cilt bakımlarını ihmal etmemelidirler. Bu konumuzda yağlı cilt bakımı nasıl yapılır yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin neler yapması gereketiğini açıklayacağız ayrıca yağlı cilt yapısına sahip olan kişiler için maske kürleri yaparak yağlı cilt yapıların nasıl kurtulacaklarını anlatacağım.

Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin yaşadığı cilt proplemleri

Sivilce :

Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde Sebum salgısının aşırı olması sebebi ile cilt gözenekleri çok çabuk kirlenir ve bu gözenekler tıkanır. Tıkanan gözenekler bakteri ve mikrop üreterek şişmeye başlar. Eğer yüzünüzde çok sivilce varsa gözenekleri açmak için buhar banyosu ve gözenekleri açan cilt bakım maskeleri uygulamalısınız.

Gözeneklerin Tıkanması :

Yağlı cilt yapısına sahipseniz karşılaşacağınız diğer sorun ise cildinizdeki gözeneklerin tıkanması sorunudur. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin ciltlerindeki gözenekler daha geniştir, bu sebepten dolayı geniş olan gözeneklere kirlerin girmesi daha kolay olduğundan cilt proplemleri yaşaması kaçınılmazdır. Cildinize makyaj ve bakım yaparkende dikkatli olmalısınız gözeneklerin geniş olmasından dolayı makyaj kalıntıları bu gözenekleri tıkayabilir. Cildiniz için uyguladığınız cilt bakım ve makyaj  ürünlerinin doğal olmasına dikkat edin.

Cilt Yağlanması Neden Olur?

Cilt yağlanmasına sebep olan pek çok etken vardır. Bu etkenlerinden en önemlisi dengesiz beslenme, çevrenin etkisi, yaş ve hormonel dengesizlik etkilerini en başta sayabiliriz. Bu sebeplerinin ortadan kaldırılması ile cilt yağlanması problemide kendiliğinden kaybolacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.